İsa Altun Kimdir ?

1991- 2015 yılları arasinda Emniyet Genel Müdürlüğünün bünyesinde Gaziantep, Kahramanmaraş, Antalya, İstanbul ve Mersin illerinde Emniyet mensubu olarak görev aldı. 2017 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesinde ‘ Bağımlı Danışmanı’ Eğitimi aldı.  25 Kasım 2013 yılından bu yana Milliyet Gazetesi’nde bünyesinde Bağımlılık ve Bilişim Güvenliği konusunda yazılar yazmaktadır. 1997 yılından bu yana çeşitli üniversitelerde,  Sivil toplum kuruluşlarında, şirketlerde ve eğitim kurumlarında 1320 seminer sunumu, konferans ve eğitimler verdi.

Amaç

BİR GENCİ BİLE KURTARSAM YETER

Edindiği mesleki deneyimleri ve tecrübeleri paylaşıyor. ‘Bağımlılık alt kültürü ile Bilişim suçları ve bilgi güvenliği konularında seminer ve paneller düzenleyen Altun’un hayatını değiştiren olay görev yaptığı Gaziantep’te görev yaparken kollarında ölen Mehmet isimli bir bağımlının vasiyetidir. Bağımlının vasiyeti üzerine 1997 yılının Mart ayından bu yana uyuşturucu kültürünün gerçek yüzünü anlatmak için liselerde, özel kolejlerde, dershanelerde çizdiği karikatürlerle ve gazete kupürlerinden oluşan ‘ uyuşturucu vahşeti’ isimli sergisiyle halkı bilgilendirmeye çalışıyor. Şimdiye dek 176 çocuğa sigara bıraktırdı

ESERLERİ

Bağımlının vasiyeti üzerine 2012 yılında ‘Bir kereden çok şey olur’ kitabının ardından 2013 senesinde ‘Kod adı beyaz ölüm’ 2014 yılında ‘ Benim çocuğum kullanmaz-Bonzai’’ 2015 senesinde ‘Ortam Sanal Suç Gerçek’ 2016 yılında ‘ Tehlike Bir Sokak Ötede’ isimli kitaplar kaleme aldı. Bilişim suçları ve bilgi güvenliğini içeren ‘Ortam Sanal Olsa da Suç Gerçektir’ isimli eseri, 2019 yılında  ‘ Bir Kereden Çok Şey Ölür’, 2020 yılında Hatay Uyuşturucu ile mücadele Derneği için ‘ Bağımlılıkla mücadelede Aile Rehberi’  isimli kitap çalışması yayımlandı.

Başarı tesadüf değildir!

Uyuşturucu ile mücadele alanında göstermiş olduğu etkin çalışmalardan dolayı 1999 yılında 160 ülkede temsilciliği bulunan Uluslararası Genç Girişimciler Organizasyonu ( TOYP ) tarafından ” Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı ” dalında ödül aldı. 2000 yılında çocuklara, gençlere ve ailelere yönelik uyuşturucuya karşı bilinçlendirme çalışmalarından dolayı dönemin Emniyet Genel Müdürü Necati BİLİCAN tarafından ” Yılın Polisi” seçildi. Meslek yaşamında katıldığı operasyonlardan ve çalışmalardan dolayı 17 defa ‘Maaş taltifi, Takdirname ve Teşekkür’ Belgesi aldı. Çeşitli kurum ve kuruluştan vermiş olduğu eğitimlerden dolayı 476 adet onur plaketi bulunmaktadır. 

İsa Altun aynı zamanda ...

Yazar

Emekli Polis

Adli Bilişim Uzmanı

Gazeteci

İletişim

Herhangi bir konuda danışmak istiyorsanız ?

Bize ulaşın ; istek , arzu , şikayet ve önerilerinizi bize iletebilirsiniz .